Pouliční malíř (8)

23. března 2011 v 21:06 | Reikko |  Pouliční malíř
Hele, překvapení, další díl a tak brzy! xD Nějak se mi dnes chtělo psát. x) Snad se bude líbit! x)

Byl probuzen tichými vibracemi mobilu, který ležel pod hromadou oblečení. Rychle vstal a vyhrabal ho. Koukl na display, ještě tři vteřiny přemýšlel, jestli to vzít, ale nakonec to udělal. ,,Ano?" A nic. Třeba si jen přisedl mobil. ,,Gerarde?!" Ozvalo se ale najednou. ,,No, jo, voláš na můj mobil, takže u telefonu asi nebude tvoje babička. Co chceš?" Neměl nejmenší náladu se s ním bavit. Aspoň ne teď, přeci jen on se mu taky neozýval, nebo pořád neměl čas, tak proč by Gerard měl mít? ,,No víš, chtěl jsem se Ti omluvit, že jsem na tebe teď neměl čas. Vím, že ses mě pokoušel kontaktovat, ale nemohl jsem to vzít. Je mi to fakt líto, chtěl bych Ti to teď vynahradit. Máš tak za půl hodiny čas?" Gerard mlčel. Nechal toho šmejdíka podusit ve vlastní šťávě. ,,Jo..." ,,To je skvělé! Víš co? Tak se připrav, vem si nějaké hezké oblečení, tentokrát myslím fakt hezké, třeba černé kalhoty, nějaké normální boty a třeba bílou košili. Někam Tě vemu, bude se Ti tam líbit!" Vychrlil během pár vteřin Bert nadšeně. ,,Dobře." Odsekl znovu Gee s úšklebkem na tváři. To se bude ještě divit, co mu provede. ,,A nezlob se furt, ty moje můro. Tak za chvíli. Pa! Jo a hlavně se, prosím, nemaluj!" Dodal ještě a zavěsil.


Přesně za půl hodiny stál osprchovaný, učesaný a hezky oblečený Gerard na balkóně, odkud měl možnost vidět nově příchozí. Když zpozoroval Berta na konci ulice, vyšel z bytu, zamkl ho a šel k hlavním dveřím. Bert se k němu přiřítil jako velká voda. ,,Rychle, už trochu meškáme!" Popadl ho za paži a táhl za sebou. Gerard si v tu chvíli připadal jako páníček, který se snaží zastavit svého zuřivého nadrženého psa před tím, než se vrhne na nějakou fenku. ,,Počkej, ale kam to -" ,,Na vysvětlování bude čas později!" Otočil se s šibalským úsměvem.


Zastavili se před velikým podnikem jménem IERO, s. r. o. ,,Tak, tady pracuji." Zastavil se konečně Bert. ,,Aha. A?" Stále nechápající Gerard se na něj podíval výrazem naprostého pitomce. ,,No sehnal jsem ti práci!" Vyhrkl opět nadšeně Bert a táhl ho dál dovnitř. ,,Počkej, to nej..." ,,Jde, mlč a jdi za ředitelem! Ví o tobě! Budeš pro začátek dělat jen ,sekretářku´, ale i to je lepší, než nic, ne?" Strčil ho do blízkých dveří a zamával mu. Gerard neschopný cokoliv říct se rozhlédl. Za stolem seděl muž a zaraženě si ho prohlížel.
,,Um... Já jsem Gerard Way. Těší mě." Přiskočil rychle Gee ke stolu a podal řediteli ruku. ,,Dobrý den, pane Wayi, já jsem Iero." Stačila vteřina pohledu a Gerard poznal oči Franka, toho malého potetovaného kuřete, co se nechalo namalovat s tou krávou. Ale tohle nemohl být on, tento muž byl ostříhaný na krátko měl vousy a také byl děsně tlustý. ,,Promiňte, pane Iero, že se tak ptám, ale nemáte náhodou syna, který se jmenuje Frank?" Iero neodpověděl. ,,Takže, pane Wayi. Jak mě pan McCracken informoval, dlouho hledáte práci, je to tak? Do teď jste dělal jen pomocné práce, nebo - jak se mi zmínil - jste maloval lidi na ulici. Jsem ochoten vás zde zaměstnat jako pomocníka. Když bude někdo něco chtít, uděláte to. Naučíte se obsluhovat kopírku, tiskárnu, kávovar počítám obsluhovat umíte. Plat ze začátku nebude nic moc, s tím doufám počítáte, ale pokud vytrváte, můžete se dostat o hodně výš." Gerard přikyvoval. ,,Ano, Bert - tedy Robert vás informoval dobře. Omluvte, že jsem byl ze začátku tak vyjevený, totiž vůbec mi nic neřekl a jen mě tady strčil. No, já si hrozně cením vaší nabídky a rád ji přijmu." ,,Dobrá tedy, nastupujete zítra v osm hodin ráno, zařídím, aby se o vás někdo postaral, bude vás čekat zde, u mne v kanceláři, hned zítra tady také podepíšeme smlouvu. Jsem rád, že jsme se dohodli." Usmál se Iero a podal Gerardovi ruku. Ten ji stiskl, ale neodpustil si zopakovat nezodpovězený dotaz.


,,Děkuji, budu tady. Ale pane... Máte syna Franka?"
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 fallen fallen | Web | 23. března 2011 v 21:16 | Reagovat

Reikko, Reikko. Takhle škaredě sekat, to se nedělá! :D

2 Hachiko Hachiko | 24. března 2011 v 17:09 | Reagovat

Reičííno! Já tě za ty konce někdy fakt připleštím :D a mazej napsat pokračování! :D jinak se nedožiješ dalších dnů :D

3 Veru Way Veru Way | Web | 27. března 2011 v 17:41 | Reagovat

IERO, s. r. o
Máte syna Franka?:D
To je úžasný :)

4 Romulus Romulus | E-mail | Web | 27. září 2011 v 0:03 | Reagovat

Pravdu díš....:-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama