Pouliční malíř (7)

14. března 2011 v 19:15 | Reikko |  Pouliční malíř
Hů, tak tady by byl sedmý díl. Já vím, slibuju slibuju a pořád nepíšu. Ale snad se to teď změní. Teď neslibuju, ale doufám. :) A taky doufám, že tenhle díl nebude moc zmatený.


Gerardova nálada se nezlepšila ani v noci, kdy mu Bert napsal, že je moc unavený na to, aby se stavil. Že půjde hned domů. Proto mobil vypnul, vykouřil poslední cigaretu a šel spát. Měl však podivné sny.


Byl sám ve tmě. Udělal tři kroky do zadu a do něčeho měkkého narazil. Chtěl se otočit, ale nemohl. Byla to pavučina a on v ní uvízl jako malá muška. Kolem se rázem rozhořely pochodně a Gerard se ohlédl. Nad jeho hlavou se pomaloučku přibližoval obrovský pavouk, na okamžik mu připomněl Odulu z Pána Prstenů, ale rázem se smát přestal. Ten pavouk s obrovskými kusadly byl totiž každou vteřinou blíž a blíž a oči se mu zlověstně leskly. Kusadla scvakával a Gerard zavřel oči. V tu chvilinku si ani neuvědomoval že je to sen a začal hrozně křičet. ,,FRANKU! FRANKU!" Samotného ho překvapilo, že se mu vybavilo zrovna tohle jméno. S vypětím všech sil otevřel oči.

Naprosto zmatený a zpocený si šel dát sprchu. Byly tři hodiny ráno, to mu ale nevadilo. Nechal studené kapky vody stékat po svém těle. Takhle se nikdy necítil, kdo ví, co měl ten sen znamenat. Neviděl v tom žádný vyšší smysl, ale přeci jen takhle divné sny se nezdají jen tak. Nakonec to ale vypustil z hlavy. Sen je sen a nic víc.

Naprosto zhroucený seděl na posteli. Najde si lásku a ta se na něj hned vykašle? To snad ne! Jako kdyby toho v životě nezažil už dost. Jako kdyby ho bůh potřeboval ještě za něco trestat! Ještě chvíli se takhle litoval, jenže pak mu došlo, že vlastně zbytečně. Bert se na něj nevykašlal, jen mu nevzal telefon! To je normální. Nemá čas. Nebo neslyšel telefon. Spí, nebo je na nějaké pracovní schůzce. S těmito sebeutěšujícími myšlenkami usnul.

Tentokrát neměl žádné noční můry, naopak. Byl na krásném ostrově s Bertem. Procházeli se po pláži, objímali se ve stínu palmy. Jenže pak přišla nějaká kozatá blondýna, udělala oči na Berta a ten odešel. Jako kdyby tam Gerard ani nebyl. Odešel. Jenže jemu to bylo jedno. Seděl dál ve stínu palmy a pozoroval západ slunce. Najednou si uvědomil, že se musí změnit. Celý jeho život musí být překopán od základů. Pomůže mu to postavit se znovu na nohy a neživit se takovouto - v uvozovkách - prací. Že nemůže spoléhat na nikoho, jen na sebe a svou vlastní odhodlanost. Že bude někdo, ke komu ještě budou lidé vzhlížet. A ne koukat na něj s opovržením.

Po probuzení věděl, že tohle nebyl jen tak nějaký sen. Že narozdíl od předchozího, tento sen nějaký smysl měl. Vstal s úsměvem. To se mu už dlouho nestalo. Koukl se do peněženky a spočítal, že to mu ještě den vydrží. Osprchoval se, zašel si do obchodu pro pořádnou snídani. Moc toho nesnědl, díky malému žaludku, ale nevadí, zbytek si nechal na později. Poté se zašel ostříhat. V drogérii si koupil nový hřeben a kartáček na zuby. Ještě prolezl second-hand a za pár peněz si koupil několik nových triček a nové kalhoty. Tak, a teď ještě najít novou práci.

Zašel do malinké trafiky, tam, kam si obvykle chodíval kupovat cigarety. Když ho prodavačka viděla, automaticky sahala po krabičce, kterou si vždy brával. Tentokrát ale zavrtěl hlavou. ,,Ne, nechci je. Ale jestli bych mohl poprosit, nevíte, ve kterých novinách je nejvíce inzerátů, třeba nabídek pracovních míst?" Prodavačka jen vykulila oči. Byla to starší paní, často se snažila Gerardovi pár těch inzerátů nabídnout, ale ten je vždy odmítal. A teď tady stojí a chce je. Usmála se a vytáhla plátek plný inzerátů. ,,Snad se vám povede nějakou dobrou najít. Věřím vám! Jste hodný člověk." Rozloučila se s ním těmito slovy a vrátila se ke křížovce, od které ji Gerard vyrušil.

A tak začala nová životní kapitola Gerarda Waye, zoufalého muže s odhodláním změnit se.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 fallen fallen | Web | 14. března 2011 v 19:22 | Reagovat

Mě tak strašně chyběl ten tvůj nádherný styl psaní *__*

Krásné je to *__* a vůbec se mi nezdá, že by bylo něco zmatené.
Hmm, a co tak s novou prací najít si i nového přítele? ^^ =)

2 Iwet Iwet | 15. března 2011 v 8:00 | Reagovat

Ivetka chce Franka na scéně xD

3 Hachiko Hachiko | 16. března 2011 v 16:37 | Reagovat

Paráda...! Sice ten první sen, u toho bych asi taky křičela u toho druhého bych bulela :D jinak je to moc krásně napsané :) a ta poslední věta! och! miluju tvé povídky! tak šupky s další :D :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama