Pouliční malíř (6)

23. ledna 2011 v 13:49 | Reikko |  Pouliční malíř
Tak a po dlouhé době příprav do školy etc. je tady další díl Pouličního malíře. Doufám, že se bude líbit. x)

pouliční malíř

Seděli spolu v restauraci. Přes to, jak se Gerard strachoval, aby si na ně neukazovali, byl velice překvapen. Lidé se na ně pomalu ani nepodívali, bylo jim to jedno. Věnovali se svým záležitostem a nějaké dva nenápadné a nedůležité dvojice si prostě nevšímali.


,,Vidíš, Gerarde, a ty ses tak moc bál a vymýšlel takové kraviny," prohodil Bert do ticha. Gerard jen upřel svůj zrak na akvárium plné rybiček a podobné havěti. ,,No, víš, ono to není jen tak. Já vím, neměli bychom se stydět za to, jací jsme. Myslím tím teda naši orientaci. Ale přeci jen... Lidé k tomuhle nejsou zrovna nejtolerantnější. Teda ne všichni, to ne. Ale většina..." V tu chvíli se zarazil. Okolo prošel muž. Černé delší vlasy. Z rukávu mu vykukovalo tetování. Vzpomněl si na Franka a na kresbu, kterou pohřbil do skříně. Muž se ale otočil a Gerard zjistil, že tohle Frank není ani náhodou. Kdo ví, kde tomu je konec. Najednou ucítil jemný dotyk něčích prstů. Natáhl ruku a uchopil tu Bertovu.

,,Gerarde, můžu se zeptat? Kde ty vůbec pracuješ?" Gee se chvilku zarazil a pak usoudil, že nemá cenu cokoliv zatajovat. ,,No... ona je to práce - nepráce. Totiž, nějak se mi nevede sehnat si normální práci, takže dělám jako pouliční malíř. Takže si žiju docela skromně, ale zatím mi to nějak nevadí." Nenápadně se usmál a upřel svůj zrak na překvapeného Berta. ,,Teda... teď jsi mě dostal. Čekal bych cokoliv, ale tohle ne. No... Jestli chceš, mohl bych se pokusit ti pomoct. Firma teď hledá nějaké lidi na pomocné práce, jako třeba kopírování, doručování, vaření kávy... Je za to totiž celkem malý plat, ale prozatím by to mohlo stačit. Co na to říkáš?" Gerard vyvalil oči. Berta mu snad seslali rovnou z nebe. ,,No... pokud by to pro tebe nebyl problém se trochu... poptat...?" ,,Samozřejmě že by nebyl. Mám tě rád, truhlíku." Gerard se natáhl a dal mu pusinku na líčko. ,,To jen tak pro jistotu, aby se to opět nezvrhlo. Víš jak to myslím." ,,Ehm... Naše restaurace vás vítá a doufá, že si zde dobře pochutnáte. Zde jsou jídelní lístky." Ozval se číšník a mírně zrudl. Na stůl položil lístky a odešel. Ti dva se jen začali smát a vybírat.

Gerard si nakonec vybral těstoviny se špenátem a kuřecím masem, Bert byl však velice nerozhodný. Třikrát řekl, číšníkovi, který z něj byl už vážně na nervy, že potřebuje ještě chvilinku, nakonec si však dal to samé co Gerard. Hlava nerozhodná! K jídlu si objednali dobré bílé víno. A povídali si. O jejich dětství, životech, jejich bývalých láskách. Postupně nacházeli čím dál tím větší zalíbení jeden ve druhém. Tohle nebude jen vztah na sex. To už teď věděli.

Ráno když se Gerard probudil tak nevěděl, jestli to byl jen sen nebo to byla skutečnost. Když však došel k zrcadlu a uviděl tu červenající se skvrnku na svém krku, tak mu bylo jasné, že to sen být nemohl. ,,Ten hajzl." Šeptl Gee a došel k oknu. Rozhrnul závěsy a spatřil, že venku je překrásné počasí. Proto si udělal kávu, nachystal si věci k malování, oblékl se, nasadil černé brýle a šel na své obvyklé místo. Lidé měli dnes asi náladu na to nechat si tvořit portréty, proto si dnes také hodně vydělal. Nenápadně se však pořád rozhlížel po okolí. Sám ani nevěděl, jestli třeba nečeká, že se na něj přijde podívat Bert... nebo jestli doufá v to, že se Frank staví pro své plátno. Nepřišel ani jeden. Kolem sedmé hodiny večerní se vydal zpět k domovu. Před domem stála sanitka.

Paní Bennetová se snažila vyměnit žárovku v bytě a spadla ze židle. Zlomila si nohu a několik žeber. Gerarda ta dobrá nálada, kterou se snažil si udržovat celý den, rázem opustila.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 fallen fallen | Web | 23. ledna 2011 v 13:57 | Reagovat

Další díl je tady!!! Juchůů :D

A já chci, aby byl Gee pořád malíř. A jo a jo a jo. Je to takové hezké, zatímco ta druhá práce taková.. obyčejná :D Ale co už. :D

2 Hachiko Hachiko | 24. ledna 2011 v 16:31 | Reagovat

chm a chm a chm... co k tomu říci... jen asi jen to, že je to jako vždy parádní :)

3 Iwet Iwet | 15. března 2011 v 7:57 | Reagovat

Akvárium s rybičkami mi připomnělu můj nápad s králíčkem v akvárku :D Samozřejmě bez vody :D
Jo tak červenající se skvrnka... happy hoover :D
Promiň, dneska nenapíšu nic normálního :D

4 Noro Noro | E-mail | Web | 26. června 2012 v 12:56 | Reagovat

Dobrej blog

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama