Pouliční malíř (3)

5. prosince 2010 v 21:28 | Reikko |  Pouliční malíř
Já jednou na svůj systém zveřejňování dalších dílů dojedu, aneb když něco napíšu okamžitě zveřejňuji. Takže tady dnes máte ještě jednoho Pouličního malíře. xD

pouliční malíř

Gerard se mu zakoukal do jeho zářivě zelených očí. ,,Jistě, tady se posaďte." Ukázal na ty dvě židle vedle sebe a začal se připravovat. Zatímco se ti dva dohadovali o tom, jak se chtějí nechat namalovat, pokukoval Gerard nenápadně po tom chlapci. Najednou se teda ale dohodli a on začal malovat. První jen obrysy. Poté začal s ní. Namaloval ji hezky, jako vždy, ale více se těšil až bude vykreslovat chlapcův obličej. Nad tím strávil většinu času. Maloval každičký detail, každou linku jeho tetování co se táhlo až na jeho krk. Oči jako kdyby se vážně koukaly z plátna, škoda jen, že jim nemohl dodat i tu nádhernou barvu. Takových lidí by mělo být na světě víc, třeba by pak Gerard nemusel být takhle sám. Dívka už začínala být zjevně otrávená čekáním a pózováním, proto nahodila pohled a lá dělej blbečku nebo nedostaneš ani cent. Gerard si jí ale nevšímal, měl oči jen pro něj. Nechtěl to ale zbytečně protahovat jen kvůli tomu, aby se na něj mohl dívat, proto dodělal pár posledních tahů a sundal plátno. Skočila po něm ta holka a zadívala se na sebe. ,,Proboha, vždyť tady mám tak děsně velký nos! A oči hrozně daleko od sebe! Tohle nejsem já, nechci to. Pojď, Franku, jdeme. Doufám, že mu nehodláš zaplatit." Hodila Gerardovi plátno k nohám, chytla Franka za ruku a táhla ho pryč. ,,Počkej Steph." Vytrhl se jí z dlaně a sáhl do kapsy pro peněženku. ,,To snad nemyslíš vážně?" Začala po něm křičet, ale on ji ignorovat. Gerard jen vyděšeně stál a koukal na ty dva. Frank mu podal dvacetidolarovku. ,,Já ale nemám naz..." ,,To je dobrý." Usmál se Frank a schoval peněženku. Gerard se začervenal, sehnul se dolů pro plátno a podal ho Frankovi. ,,Schovejte mi ho, přijdu si pro něj." Zašeptal ještě Frank k Gerardovi a odešel. Gerard však zůstal stát a koukal na tu vzdalující se dvojici. Hrozně se hádali a když byli asi dvacet kroků od něj dala Steph Frankovi facku a odešla pryč. Třeba se pro obraz teď vrátí, řekl si dost vyjevený malíř, ale opak byl pravdou. Frank se otočil a odešel pryč opačným směrem.

Uběhlo pár dalších dní a Gerard nemohl Franka vyhnat z hlavy. Nosil tu skicu stále sebou kdyby se najednou objevil a chtěl ji zpět. Za peníze, které od něj dostal si nekoupil ani jednu cigaretu, ale vyplnil si tu prázdnotu v lednici. Začal se trochu spravovat, žebra pomaloučku zalézaly zpět pod kůži a kalhoty už nevypadaly jako kdyby byly od deset čísel větší. Už jen o devět a i to byl pokrok.
Byl večer a Gerard se rozhodl si zase jednou zajít do gay-baru. Měl prostě chuť se trochu napít a taky si s někým užít. Naposledy to dělal... asi před půl rokem. Oblékl se stejně jako vždy, není přece nějaká holčičkovská buzna. Je normální chlap. Jen je prostě jiný. Sešel dolů ze schodů potichu, aby ho nezaslechla paní Bennetová. Normálně mu to nevadilo, ale zrovna teď se mu to prostě nehodilo. Vyšel ven, přehodil kapuci přes hlavu, vrazil ruce do kapes a vydal se cestou, kterou už dlouho nikam nešel. Před vchodem se ještě rozhlídl a rychle vlítl dovnitř. Sundal kapuci a rozhlédl se. Jako kdyby se ocitl v normálním baru, kde však nebylo jediné ženské. Jak zvláštní jsou tyhle gay bary.
Sedl si k pultu a objednal si vodku. Jak rád se jí zase napil po tak dlouhé době. Nenápadně se rozhlížel okolo, vyhledával člověka, se kterým by si dneska vyměnil pár tělních tekutin. Po chvíli si vedle něj sedl nějaký kluk a objednal si pivo. Dělal to samé co Gerard. Poté se ale jejich pohledy střetly a bylo vymalováno. ,,Ahoj, já jsem Gerard." ,,Já Bert" Podali si ruce na seznámení a ještě chvilinku se jen tak uculovali. Poté si objednali další pití a po půlhodině byli oba už celkem dobře mimo. Bert chytl Gerarda za ruku a táhl ho ven z baru asi pět minut někam pryč. Táhl ho až k sobě domů. ,,Yeah, baby!" Usmál se rošťácky Gerard když ho Bert vtáhl k sobě do bytu a zavřel dveře.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 fallen fallen | 5. prosince 2010 v 21:35 | Reagovat

Jo! Jo! Jooo!
Miluju tě! ♥_♥
Já už nevím co psát, když je to prostě dokonal.. *__*

2 Red of Rose Red of Rose | Web | 5. prosince 2010 v 21:39 | Reagovat

Teda, Berta som tam vôbec nečakala! O__o A už nech si Frank príde po tú skicu, oooh! :D

3 Iwet Iwet | 7. prosince 2010 v 8:04 | Reagovat

Jo! Jo! Joo! :D *aneb opičí se po Fall xD*
Steph... to jméno mi někoho připomíná... xD

4 Annie Myasun Annie Myasun | E-mail | Web | 13. července 2012 v 19:30 | Reagovat

Joooo

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama