Pouliční malíř (1)

5. prosince 2010 v 12:04 | Reikko |  Pouliční malíř
Tak jo, to by bylo, nová povídka, která má děsně trapný název. xD Čtěte a komentujte, první díl je o ničem, dál to bude lepší. x)

pouliční malíř

Ten zvuk ho vytrhl ze snu. Ano, jako každé ráno se budík dožadoval speciální pozornosti. Očividně ho bavilo, když se mohl roztřískat o zem. A stejně jako každé ráno tomu ani dnes nebylo jinak. Gerard Way, rozcuchaný a naštvaný máchl rukou a budík shodil na zem. Baterky vyletěly a přestal zvonit. ,,Já se na to vyseru!" Utrousil a sedl si. Vytahané tričko, které se mu v průběhu noci vyhrnulo až někam ke krku stáhnul dolů a sáhl na noční stolek, kde ležela poloprázdná krabička cigaret. Jednu vytáhl a strčil do pusy. Každodenní rituál. Jenže dnes nemohl najít zapalovač. Vstal tedy a prohledal kapsy v kalhotách. Nic. Až po chvíli ho uviděl, jak si vesele leží na okenním parapetu. ,,Hajzle." Štěkl po něm, vzal ho a zapálil si.

Gerard Way byl bezpochyby alespoň podivný člověk, když už nic. Občas to ale bylo slabé slovo. Živil se jako pouliční malíř, takže život moc veselý neměl. Sem tam si přivydělal jako stěhovák, ale žádná sláva to nebyla. Většinou maloval obrazy za 10 dolarů. Obvykle namaloval asi šest sedm lidí denně. A peníze, co si vydělal dal na nové plátna, uhly a cigarety. Sem tam se dočkal také finanční podpory od rodičů, ale to jen při příležitosti Vánoc a narozenin. Utekl od nich když mu bylo devatenáct a nehodlal se s nimi ještě někdy vidět. Proto propadl tomuto životu a z normálního kluka se stal vychrtlý Gerard, muž bez závazků a peněz. Bydlel sám v pronájmu, který mu zcela zdarma nabídla domovnice, protože se nemohla dívat na to, jak přespává venku. Na oplátku jí chodil pomáhat, když potřebovala pár mužských rukou. Byla to hodná paní.
Otevřel lednici a koukl na to nic, co tam bylo. Stejně neměl hlad, proto si napustil vodu do varné konvice a uvařil si kafe. Do hrníčku vysypal poslední trošku, co ještě měl. ,,Takže dneska o balíček cigaret míň." Často si takhle povídal pro sebe, protože mu nic jiného nezbývalo. Ne, že by mu takovýhle osamělý způsob života nevyhovoval, o to nešlo, ale přeci jen byla někdy samota přímo nesnesitelná. Sedl si ke stolu a líně míchal kávu. Bez cukru, cukr neměl. Stejně by si ho tam nedával, na to byl moc líný. Škvírami v žaluziích pronikaly sluneční paprsky. Ještě měl tak hodinu, než se vydá do práce. Tedy práce-práce. Pracoval na náměstí. Vždy si s sebou donesl tři židličky, plátna, stojan a uhly. To bylo vše co potřeboval. Jo - a ještě cigarety. Byl to děsný závislák. A tak hodinu jen tak seděl u stolu a koukal do zdi. Jak úžasná činnost to byla. Popíjel kávu a přemýšlel nad svým životem.
Když už ho to ale přestalo bavit, což bylo za chvilku, vstal aby se mohl obléct. Kalhoty si vzal své oblíbené šedo-černé a tričko nějaké vyhrabal ve skříni. Vzal své věci a vyšel z bytu. ,,Á, Gerarde, jsem ráda že vás takhle vidím. Nespěcháte?" Domovnice, paní Bennetová. ,,Dobré ráno. Ale ne, nespěchám, s čím vám můžu pomoci?" Trochu se zarazila, jako by se jednalo o něco opravdu divného, ale nakonec spustila. ,,Víte, moje vnučka se bude vdávat a její matka je v nemocnici, proto jsem byla pověřena, abych zařídila všechny koláče a cukroví a podobně. Nechtěl byste mi s tím pomoct? Sama to asi nezvládnu." Mile se na něj usmála. ,,Ale jistě." Otevřel dveře do svého bytu, odložil všechny ty cerepetičky co si chtěl vzít s sebou a zamknul. S vědomím, že ho čeká celý den strávený babskými pracemi se mu málem zatemnilo před očima, ale paní Bennetové by pomohl s čímkoliv. Vydal se tedy ven z domu a nasedl k ní do auta.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Hachiko Hachiko | 5. prosince 2010 v 12:12 | Reagovat

No jen piš dál... Šup s dalším dílem :D

2 fallen fallen | 5. prosince 2010 v 13:32 | Reagovat

Tak to se mi sakra líbí!

3 Iwet Iwet | 5. prosince 2010 v 16:50 | Reagovat

*like* *like* *like*
Ano ano, piš dál!

4 Red of Rose Red of Rose | Web | 5. prosince 2010 v 18:30 | Reagovat

Akurát dnes som sa sťažovala, že nemám čo čítať. :D Som rada, že som to tu našla, chcem ďalej. :)

5 fallen fallen | 5. prosince 2010 v 20:23 | Reagovat

[4]: jupíí, nový návštěvník! Vítej :))

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama