Inspiration VI.

19. prosince 2010 v 14:28 | fallen & petí |  Inspiration

Inspiration
Mikey: "Ve dvou nebo s klukama" zeptal se Gee. "No....hm...samožřejmě jsem myslel ve dvou..." odpověděl jsem. "OKay a kam?" "No....víš co? Kousek odtud otevřeli novou pizzerku, tak bychom to tam mohli omrknout, co ty na to?" No, to sem teda nic světobornýho nevymyslel. "Jo tak třeba tam." Jupí! Odpoledne s Geem! "Tak u půl jedný tady? Nezapomeň že máme odpoledne koncert." A sakra. Na to jsem zapomněl "Je Gee dík žes mi to připomněl, ja na to úplně zapomněl, co bych bez tebe dělal."


Gee: Takže fajn! Mám s bráchou "rande" v pizzerce! Ještě jsem nikdy neměl pizzu s anasem! Už je mi jasný, co si objednám. Bože, Gerarde, ty nenažranče! Ty máš spicha v pizzerce se svym krásnym bráchou a myslíš na svý panděro! Krásnym...to jsem samozřejmě dodal jen tak! Přece nejsem žádnej úchyl! A navíc jsem ženatej! S tou nejlepší ženskou na světě! Kluci budou vlastně taky pryč, tak co taj tvrdnout...Frankie s rayem chtěli omrknout místní hřbitov a Bob jde na fotbálek. Podíval jsem se na displej svýho mobilu. Nepřijatej hovor? Jee, zlatíčko Lyn mi volala. Zmáčk jsem tlačítko "Volat" a čekal. "Ahoj Lyn, copak? Potřebuješ něco? A jak se vlastně máš? Viděla ses s Alicií? A co Jimmy?" "Ahoj, zlato! No, takovej příval otázek.." zasmála se do telefonu"já se mám skvěle, ale hrozně mi chybíš...s Aliciou jsem byla v kavárně...ach jo asi víš, že se rozvádí, viď?! No jo..." "Jee, Lyn, nebude ti vadit, když u nás bude chvilku po rozovodu bydlet Mikey? Bude to jen dočasný..." vzpomněl jsem si. "Gerarde! Nebudem mít žádný soukromí! Ty jseš takovej dobrák!"zafňukala."Je to můj brácha a nebude mít kde bydlet sakra" vyletěl jsem! Co si jako myslí?"No jo, tak hned nedělej scény...měj se...pa""Pa!" řekl jsem nakvašeně Fajn....

Mikey: Gee neodpověděl a zakoukal se na mobil. Za chvíli začal někomu volat. Hmm beztak Lyn. To bude zas zlatíčko sem, zlatíčko tam. Nikdy nemůžu mít Geeho. Je to nesplnitelnej sen. Stejně by mně nechtěl. "Ahoj Lyn, copak? Potřebuješ něco? A jak se vlastně máš? Viděla ses s Alicií? A co Jimmy?" No jo, já to řikal. Jak se zmínil o Alicii bodlo mně u srdce. Ach Alíc... počkat.. oni se baví o mně? Vypadá to že jo.. to si poslechnu "....ti vadit, když u nás bude chvilku po rozvodu bydlet Mikey?" No jo, dyť tam bude i Lyn! To bude něco. "Je to můj brácha a nebude mít kde bydlet sakra" Až jsem nadskočil jak sem se lek. No.. vypadá to že Lyn není moc nadšená... "Pa" Zakřičel Gee, ale ne už tak silně, do telefonu.
To jako kvůli mně? "Gee, to bylo kvůli mně?" Zeptal jsem se "Co kvůli tobě?" Zeptal se Gee už klidným hlasem. Uf. Teď bych se s ním hádat nechtěl. "No... to kvůli mně si se pohádal s Lyn?" Kývnul. "Nechápu, proč by ji mělo vadit, že budeš chvíli bydlet s námi. Promiň Mikey, já teď nemám na nic náladu. Pujdu na chvíli k sobě do pokoje." "Jo.. já tě chápu." Fakt sem ho chápal. Vím jak mi bylo když jsem se pohádal s Alíc.

Gee: "Gee to bylo kvůli mě?" otočil se na mě Mikey. A co zas?! "Co kvůli tobě?" "No... to kvůli mně si se pohádal s Lyn?" On snad poslouchal! Kývnul jsem teda:"Nechápu proč by ji mělo vadit, že budeš chvíli bydlet s námi. Promiň Mikey, já teď vůbec nemám náladu. Pujdu na chvíli k sobě do pokoje." odvětil jsem. Ovdládal jsem se abych nevyjel. S Lyn jsme se nikdy moc nehádali. S ní bývalo všechno lehký. "Jo.. já tě chápu." odpověděl. Nic nechápe! Vlastně jo...chápe. Je na tom hůř. najednou jsem nikam nechtěl ani na koncert ani do pizzerky. Chtěl jsem být s Lyn. chtěl jsem jí obejmout, usmířit se s ní...nebo jsem se chtěl vyspat. To taky půjdu udělat. Pořádně se vyspim. Natáh jsem se na postel. Ne a ne usnout.

Mikey: Přemýšlel jsem. Gee se s Lyn moc nehádali. Teda... když se hádali, tak mi to Gee vždycky řekl. Což nebylo hodněkrát. A teď se hádájí kvůli mně. Co když u nich nubudu moct být? Co když Lyn přemluví Geeho a já zůstanu na ulici? Ne, Mikey, takhle nesmíš myslet. Zvedl jsem se a šel jsem do svýho hotelovýho pokoje, který mám s Frankem. Achjo. Gee se má že je na pokoji sám. Doufám že Frank tam teď nebude. Vešel jsem dovnitř a Frank tam seděl a brnkal si nějaký akordy na kytaru. No jo, on taky nemůže bez tý kytary být. Jak jsem vešel, zdvihl hlavu. "Copák, špatnej den?" Zeptal se. "Tak nějak." odpověděl jsem způsobem -promiň, ale nechci se o tom bavit- a švihnul jsem sebou na postel. Pochopil, a vrátil se zpátky ke svým akordům. Uh.. ta hudba mně uspává....
*****
Hm, asi sem usnul. Jinak by už nemohlo být...čtvrt na dvanáct? To jsem teda spal dlouho. Hm.. co si dam na oběd? Ahá! Dyť já mám jít do té pizzerky s Geem... ale on asi nebude chtít... no nebudu tady rozumovat nejlepší bude když se ho zeptám. Šel jsem k jeho pokoji a zaklepal jsem. Doufám že nespí..."Hm?" Ozvalo se za dveřmi. "Gee.. já jen... pudem do tý pizzerky? Jestli nechceš já to chápu." Řekl jsem a čekal.

Gee: Samozřejmě že jsem neusnul. Prostě jsem ležel a přemýšlel. O Lyn, o Mikeym, o našem poselství, o tom co jsem dokázal..někdy to je užitečný. Ty jo! Čtvrt na dvanáct! To jsem proválel a propřemýšlel ale sakra času! Někdo zaklepal. "Hm?" odpověděl jsem líně. "Gee.. já jen...pudem do tý pizerky? Jestli nechceš já to chápu." No jo, kdo jinej než Mikey. Přemýšlel jestli mu říct upřímně, že nechci. Anebo mu můžu lhát, aby ho to nemrzelo a dělat, že se hrozně těšim, jak vylezu ven. Vylízt ven? Třeba na to zapomenu. Třeba se mi udělá líp. Takže nebudu lhát a zároveň udělám Mikeymu radost. Ideální. "Jasně že pudem, zlato." Co jsem mu řek? "Mikey, jak jsem ti to řek?," zeptal jsem se. Fakt jsem si něják neuvědomil, jak jsem ho oslovil.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Reikko Reikko | Web | 19. prosince 2010 v 14:52 | Reagovat

Jasně že půjdem, zlato! Mikey, jak jsem ti to řek?

xDDDDDD Konec toto, já vím, proč tuhle story prostě tak moc miluju xDD

2 Reshi Reshi | Web | 20. prosince 2010 v 13:28 | Reagovat

Nejako som na túto poviekdu narazila a keďže mám celkom čas tak som ju zatiaľ celú prečítala.
Je to asi prvý krát čo čítam poviedku písanú spôsobom, že na každý okamih sú dva pohľady a musím uznať, že je to zaujímavý spôsob. Tiež mám rada Waycesty xD

3 fallen fallen | Web | 20. prosince 2010 v 20:29 | Reagovat

[2]: Ohh, to mě těší, děkuji ^^

4 Iwet Iwet | 21. prosince 2010 v 8:10 | Reagovat

Hřbitov :D :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama