Cradle of Blood II.

17. února 2010 v 12:00 | Reikko
Okay, další díl je tady... x) Neukamenovat prosím.. x)

Plakal. Ztráta jeho bratra byla zdrcující, ale o to horší bylo, že ho nikdo neviděl ocházet a to celou dobu před pokojem stáli strážní. Zmizel beze stopy, nezanechal ani dopis, ani detail, podle kterého by ho mohli najít. Gerard měl pocit, že přichází o rozum, ale věděl, že má přesně měsíc, aby zjistil, co se děje. Poté přijede jejich otec a bude se zajímat o to, kde je Mikey. A Gerard neměl to srdce říct, že onemocněl a následně zmizel.


Jakoby přicházel o rozum. Celý den seděl u postele, kde Mikey dříve ležel. Houpal se dopředu a dozadu, myšlenky plynuly a on se nesnažil zachytit ani jednu, protože věděl, že by jen dál smutnil. Přešel do zvláštního stavu, kdy nevnímal nic a nikoho okolo sebe. K večeru ale vstal. Vydal se do knihovny a vytáhl knihy ze zakázané police. Nacházely se zde knihy o jiném světě, které zčásti sepsal i doktor Frank. Ten se jednou do jiného světa dostal, nikdy o tom však nemluvil. Sepsal to a tím to haslo.

Svíčka zhasla a Gerard po tmě mžoural do knih. Po chvíli ho ale přemohlo spaní a on klesl hlavou do knihy. Zádálo se mu, jak se Mikey prochází po zasněžených pláních. Okolo hořel oheň a on měl podivné oblečení. Takové nikdy neviděl a byl si jistý, že nepochází odsud. Otočil se na něj a Gerard mu pohlédl do tváře. Pozoroval vystouplé rysy, Mikey zkrásněl. Na krku se mu kolem dvou načervenalých teček táhlo pár různě zakroucených černých čar. Podobné ornamenty na sobě měl i doktor. Natáhl po něm ruku, ale Mikey se začal vzdalovat a s Gerardem najednou začal někdo cloumat.

Po chvilce zjistil, že to byl Bert. ,,Pane, jste v pořádku? Křičel jste ze spaní. Měl by jste si odpočinout, je toho na vás moc." Poradil mu, ale bylo mu jasné, že ho neposlechne. ,,V žádném případě. Zvolej mi doktora! Mám na něj pár otázek. A rychle prosím!" Poručil celkem naštvaně Gerard. Křičel ze spaní? To nikdy nedělal. Nejspíš vyvolával Mikeyho jméno. Nedivil by se.

Po chvíli doktor přijel. Ukázalo se, že byl již na cestě. Již v bráně ho Gerard čekal. ,,Kde je pan Michael?" Zarazil se, protože Gerard by od něj neodešel, kdyby se něco nestalo. ,,O tom si musíme promluvit. Pojďte prosím se mnou." Vedl doktora do knihovny, kde se posadili. Doktor Frank se nervózně rozhlížel, očekával totiž, že za chvíli vyjde pan Michael a bude v pořádku. ,,Zmizel." Oznámil mu jen stroze se zvláštním leskem v očích. ,,Prosím?! Jak... kdy?!" Doktor nebyl schopen vypravit ze sebe slovo. Stalo se to, čeho se obával. Tušil, že se tohle stane a teď, když se jeho obavy staly skutečností, nemohl dál otálet. Musel s pravdou ven.

Asi po dvou hodinách bylo Gerardovi alespoň trochu jasno v tom, co je na druhé straně, v jiném světě. Lidé tam vypadají jako oni, ale jsou tam jiná města, lidé jinak mluví, jinak se chovají. Jsou tam podivné stroje a podobně. A nejspíš tam Mikey zmizel. Existují tam totiž bytosti, které jsou zase ještě jiné, než převážní obyvatelé té oblasti. Jsou zvláštní, zlí a snad i... vrahové? Gerard se otřásl nad tou hrůzou, ale byl si jist, že jeho bratr je v pořádku. Nějaký zvláštní hlas v jeho srdci mu to našeptával. Kdyby se mu stalo něco opravdu zlého, pocítil by to.

,,Pane? Dovolil jsem si přinést čaj." Otevřel dveře Lauri, kuchař. ,,Děkuji, chtěl jsem tě zavolat a požádat tě o něj." Lauri se uklonil a odešel, Frank se napil a tázavě koukal na Gerarda, který zamyšleně pozoroval pavouka na stěně. ,,Půjdu ho najít." Řekl rozhodně. ,,Budu k tomu ale potřebovat vaši pomoc." Vyzývavý tón v jeho hlase se doktorovi nelíbil. ,,Pane ale... vždyť nevíte, co vás tam čeká, tamnější země je obrovská a je minimální šance, že by jste ho našel!" Gerard vstal. ,,Ano, proto vás chci požádat, aby jste šel se mnou. Navíc mám jistou představu, kde by se mohl nacházet."
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 KiKuShQa KiKuShQa | Web | 17. února 2010 v 19:44 | Reagovat

krásne...je to vážne dobré a také napínavé...x)

2 o o | 24. února 2010 v 18:16 | Reagovat

úžasný a moc se těší na cestu po jinemá světě  *moc doufá, že bude*

3 fallen fallen | 4. prosince 2010 v 12:44 | Reagovat

Lauri xDDD
jůů a oni příjdou do budoucnosti? :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama