In the shadows (8)

9. ledna 2010 v 17:46 | Iwet |  In the shadows
Jsem ráda, že se nám to tady pomalu rozjíždí :) MOC ráda. Taky komentáře přibývají, což mě neuvěřitelně těší a inspiruje :)
Snad tady postupem času nalákám další lidi.
By the way, tahle kapitola je docela krátká. Vynasnažím se psát delší.


Týden ubíhal až mučivě pomalu. Bob se mě každý den ptal, co se děje, a já mu nebyl schopný odpovědět. Byl jsem prostě jako omámený. Když se blížil ten den, byl jsem čím dál tím víc vyvedený z míry, nesoustředěný a zmatený.

Jak konečně skončila další hodina výtvarky, váhal jsem. Nevěděl jsem, zda na něj čekat nebo se na něj normálně vykašlat a jít si po svých. Zajímalo mě však, jestli dodrží slovo a příjde.
Všiml jsem si, že se v jeho chování ke mně něco změnilo, ale nedokázal jsem odhadnout či určit, co to je. Teď se mi zdál ještě zvláštnější, něž kdy předtím.

Pocítil jsem divný pocit. Jako kdyby se na mě někdo díval. Vylekaně jsem se otočil a opravdu. Stál tam, opřený o stěnu a pozoroval mě. Tvářil se zrovna tak tajemně, jako v den, kdy jsem jej viděl poprvé. Na okamžik sklopil hlavu, ale pak se zase zadíval do mých očí. Dokonce se malinko pousmál.

"Ahoj," pozdravil mě. "Nemyslel jsem si, že tady budeš," vychrlil jsem na něj místo pozdravu. "Proč?" "Nevím. Myslel jsem, že sis dělal legraci." "Tak příště raději nemysli." Přišel až ke mně a popadl mě za loket. Vyděšeně jsem se na něj podíval. "Jdeme," mrknul na mě. "Kam?" "Ke mě. Chtěl jsi mě snad poznat, nebo ne?" "No já..."
Nedokázal jsem mít nějaké další námitky. Cítil jsem se strašlivě slabý. Prohlížel jsem si jej. Byl až neuvěřitelně krásný. A tajemný. Přímo z něj sálalo něco, co mi bylo utajováno a já se chtěl za cenu dozvědět, co to je.

"Tak, jak ses rozhodl?" "Půjdu s tebou," špitl jsem. Pustil mě a pomalým krokem vyšel. Šel jsem za ním. Celou cestu nic neříkal. Hlavu měl sklopenou.
Nevěděl jsem, co od něj můžu čekat. Vzpomněl jsem si na Bobova slova. Co když...?

Na takové věci bys neměl myslet.

Šli jsme docela dlouho, když se konečně zastavil. Otevřel branku a vešel na zahradu před malý dům se zašedlou omítkou a jasně červenou střechou. Následoval jsem jej. Jeho dům nevypadal nijak zvláštně, byl úplně normální. Kéž by na mě tak působil i tendům. V předsíni jsme si zuli boty, stále beze slova.

Vypadalo to, že nikdo není doma. Tedy do té doby, než ze schodů sešel Mikey.
"Mikey, mohl bys nás nechat o samotě? Jdeme nahoru." "Jak chceš," pokrčil rameny a na mě hodil zlý pohled.

Gerard mě zavedl až k němu do pokoje. Zatáhl závěsy jak na oknech, tak na dveřích na balkon. Nechápal jsem, proč. Už tak byla celkem tma a když do pokoje nepronikalo skoro žádné světlo, působilo to celé ještě strašidelněji. Opatrně zapálil svíčku, která neškodně spočívala na stolku vedle postele. Nehybně jsem stál uprostřed pokoje.
"Posaď se," promluvil na mě a ukázal na malinkou pohovku v rohu místnosti. Poslechl jsem jej. Sedl si vedle mě. Když jsem se na něj podíval, jeho oči zase tak podivně zářily, i když byla tma. Neměl jsem ponětí, jestli se mi to jen zdá, nebo tak vypadají doopravdy. Připadal mi jako šelma. Nebezpečná, tajemná šelma.

"Proč jsi mě sem vzal?" "Abys mě poznal." Nechápavě jsem se na něj podíval. "Můžeš se mě ptát, na co budeš chtít. Budu ti odpovídat pravdivě." "Opravdu?" "Ano. Můžeš začít." Chvíli jsem přemýšlel, čím mám začít. Věděl jsem přesně, co mě zajímá, ale nechtěl jsem to na něj vychrlit hned.

"Jsi gay?" "Ne. Jsem bisexuál."
"Hmm.. Proč jsi mě políbil?" "Byl jsem zvědavý na to, jak budeš reagovat." Zamručel jsem. Chvíli bylo úplné ticho.
"Proč ses ke mně choval tak.. tak hnusně?" "Moc si nepouštím lidi k tělu. Proto se snažím působit odtažitě."
"Už jsi spal s nějakým klukem?" "Ano." "Znám ho...?" "Ne." Přišlo mi špatné ptát se jej na takové věci.
"Jsi členem nějaké... " Zasekl jsem se. "Čeho?" "Nevím. Třeba nějaké... sekty?" Zase se na mě tak podíval. "NE," řekl zřetelně a nahlas. "Tak... V čem jedeš?"
"Můžu se tě taky na něco zeptat?" Kývl jsem hlavou na souhlas. "Proč jsi tak strašně zvědavý? Proč se o mě tolik zajímáš? Co ti vrtá hlavou, hmm?"
Nevěděl jsem, co mu na to mám říct. Probodával jsem očima zeď naproti. "Nevím," odpověděl jsem mu zcela pravdivě. "Já fakt nevím, proč. Přitahuje mě tajemno." "Podle tebe jsem tajemný?" zašeptal. Když jsem se na něj odvážil podívat, jeho tvář rozjasňoval úsměv. Nikdy jsem jej neviděl se takhle smát.

"Smím se ptát dál?" otázal jsem se. "Jistě."

"Věříš mi? Protože kdybys mi nevěřil, neřekl bys mi o sobě nic." "Tohle není o tom, čemu věřím. A popravdě, ptáš se mě na věci, u kterých se nebojím, že kdybys je někomu vykecal, ublížilo by mi to. " "Ale ubíralo by to na tvé tajemnosti." "To ano... Nedá se říct, že bych ti věřil. Jen věřím v to, že si to necháš pro sebe."
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Dark_Butterfly Dark_Butterfly | 9. ledna 2010 v 19:20 | Reagovat

tuhle povídku prostě žeru :)
gerard aka. pan tajemný, hezké spojení :)

2 American Idiot(xoxo)=Space Monkey American Idiot(xoxo)=Space Monkey | Web | 9. ledna 2010 v 22:04 | Reagovat

tak už nastupuju aj sem :D :D
to sem ti chyběla,co? :D
okey,konec trapných řečí.Výborný,já mám tuhle povídku strašně ráda a vždycky když se bojím že "ježiši a tady to už bude strašná volovina,jak to mohla z takové geniální povídky udělat!" tak je tam něco,co neočekávám :) myslela sem si že jak si sedli na sedačku ž to zklouzn jako vždycky..a oni spolu mluvili..to je fakt zajímavý,gerard jako vrah se mi moc zamlouvá :P
sem budu chodit častějš :) nevadí když si vás dám do oblíbených stránek? :)

3 KiKuShQa KiKuShQa | Web | 9. ledna 2010 v 22:35 | Reagovat

aaa mám chuť jačať...toto je úžasné prekvapenie...ja len tak blúdim po blogocha  zrazu tu vidím pokračovanie spravila si mi nenormálnu radosť...ani nevieš..:) samozrejme ako vždy je to dokonalé a milujem to...:)

4 Reikko Reikko | 12. ledna 2010 v 21:08 | Reagovat

Jako vždy... vždy ti řeknu to samé... skvělé, úžasné, dokonalé a já ještě vůbec nevím co... prostě.... wawawa <3 ^^

5 Tabby Tabby | 10. prosince 2010 v 19:08 | Reagovat

to je tak nádherné :'3

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama