The Mummy (6)

23. listopadu 2009 v 9:45 | iWusZka |  The Mummy

GERARD:

Šli jsme. Pořád jsme šli. Už od noci, kdy jsme jaksi ve spěchu opustili loď, kterou přepadli ti chlapi v černých hadrech, jdeme. Pomalu svítá. Už nemůžu, ale musím to vydržet, když si nestěžuje ani ten bezpáteřník Mikey.
Nebavím se s ním a on se mnou taky ne. Asi vytušil, že už vím, co mi udělal, a tak mě nechává vychladnout. Ale to ať si teda zapíše za uši, že po TOMHLE jen tak nevychladnu! Zmetek hnusnej! Nechápu, jak tohle mohl udělat po tom, jak se o něj celý jeho život starám.

Konečně jsme došli k nějakýmu stánku nebo co. Seděl tam chlapík a měl ke kůlu přivázané 4 velbloudy. Akorátní počet.
"Sledujte mě. Na tyhle týpky se musí takhle..." řekl Frank a vychytrale pokýval hlavou. Přišel k tomu chlapovi a začal do něj něco hustit. Ten chlapík mu asi nerozumněl. Dohadovali se tam pěknou půlhodinu. Pak najednou ten chlap vztal a zamířil k nám. Ukázal na Mikeyho a cosi řekl. Nerozumněl jsem mu. Frank okamžitě zařval a já vytušil, že to bude něco jako NE.

Ten chlap se nakonec umoudřil, odvázal velbloudy, Frank mu podal nějaké prachy a dovedl ty ohavná zvířata k nám. Nesnáším velbloudy!
Když jsme všichni nasedli na velbloudy a pod Frankovým velením vyjeli, rozhodl jsem se jej zeptat, co mu to tam vykládal.

"Ty, Franku? Cos tam povídal tomu chlapíkovi?" "No, víš, měl nějaké divné nářečí, takže jsme se nemohli domluvit. Ptal jsem se ho, za kolik mi prodá ty velbloudy a jak to pochopil, vztal a ukázal na Mikeyho. Vysvětlil jsem mu, že Mikey šuká jen mrtvé, takže pokud s ním chce něco mít, vytáhnu zbraň a na místě ho odstřelím, haha. Asi se lekl a velbloudy mi prodal za cenu jednoho. Já jsem říkal, že s těmahle to umím..."
Jen jsem pokrčil rameny a pokračovalo se v cestě.

Písek, kámen, písek, kámen, tvrdý písek, propadací písek, písek, duny... Hele,skála! A zase písek, kámen, písek...
Tady na poušti je to fakt docela nuda. Z toho pozorování krajiny jsem se nějak unavil. Navíc se stmívalo. Přivřel jsem oči a dál se nechal hýčkat mírným pokyvováním mého velblouda. Zaslechl jsem rozhovor Raye a Mikeyho, kteří jeli kousek dál za námi.

"Hele, Rayi, to je divný! Kam nás ten Frank vede?! Je to tady samá poušť.... Co když si udělá ohníček a upeče si nás k večeři?! Co když je to kanibal, no? Vypadá tak nějak kanibalsky! Hej, Rayi, slyšíš?" Jen jsem se tomu zasmál, ale co když na tom něco bude?! Blbost.
Ray s Mikeym nás dohnali. Jelo se dál a dál.... Frank řekl, že přestávku si nedáme, prej prostě musíme jet. Ale aspoň jsem mohl dřímat na hřbetu velblouda.

"RAYI! Chrápeš jak stará buzna!" ozval se zase Mikey a bouchl Raye, který fakt slušně řezal.
"Co? Ale já nejsem buzna!" vyjel po něm Ray. "No právě! Kazíš partu!" nenechal si nic líbit Mikey a vyplázl na něj svůj jazyk, kterým již napáchal spoustu ohavností.
Zakroutil jsem hlavou. Mikey je vůl!
"Hele, vy dva! Nechte se!" zařval po nich Frank a jelo se zase dál.

Probudily mě divné zvuky. Vzbudil jsem se a už svítilo slunce. Bylo mi docela horko. Ty divné zvuky pravděpodobně způsoboval můj velbloud. Asi má zácpu, chudák. Celej den se nic nedělo. Jeli jsme prostě pořád dál. Mikey stále popichoval Raye, Frank pořád sledoval okolí a vypadal dost zamyšleně. Nuda.

Když zase pomalu zapadalo slunce, přijeli jsme na nějaké rozcestí. Byl klid, Mikeyho asi zmohla cesta, takže na chvíli usnul.
Najednou jsem uslyšel dusot koňských kopyt... Amíci! Frankie se na mě vystrašeně podíval. Za chvíli byli hned vedle nás.

"A hele, koho tu zase potkáváme!" zařval ten černovlasý, na kterého Frank předtím ukazoval fakáče. "Nazdar, Berte..." pozdravil toho kluka Frank a zaťal ruce v pěst.
"Vypadá to, že prohráváte," řekl potěšeně Bert a mávnul na tu svou partu nadržených Amíků, kteří vypadali, že by mě znásilnili hned na místě a to všichni najednou.

"To se ještě uvidí," řekl jsem naprosto klidně.
"Tak, kde je ta vaše slavná Hamunaptra?" zeptal se nějakej Amík a Frank ukázal před sebe.
Přesně, jak zapadlo slunce, naskytl se nám pohled na město. Jen jsem na to čučel s otevřenou hubou.

"Gee! JEĎ!" zaječel na mě Frank. "Tohle musíme vyhrát!"
Nakopl jsem velblouda a ten začal zběsile utíkat. To jsem neměl dělat! Jel fakt dost rychle a já měl bobky. Frank byl sice první, ale začal se do něj srát ten Bert. Za chvíli ovšem ležel na zemi. Šikulka Frank.

Chvíli vedl a já jel skoro za ním. Ray s Mikey kousek dál likvidovali ostatní Amíky. Bylo jich tam fakt moc. Ještě víc jsem nakopl velblouda, když nás další dva doháněli. Velbloud nejspíš nahodil turbo, protože teď jel fakt šíleně moc rychle! Předjel jsem i Franka.
Byl jsem stále blíž městu mrtvých. "JOO! GEE! JEEEĎ!" ječel po mě nadšeně Frank. Za chvilku jsem tam byl a byl jsem první! Vyhráli jsme!! Nikdo mě neznásilní a Amíci budou beze zbraní! Jsem borec!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 fallen fallen | 3. prosince 2010 v 22:48 | Reagovat

poslední tři odstavce jsem naprosto dead xD

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama