The Mummy (5)

22. listopadu 2009 v 18:53 | iWusZka |  The Mummy

GERARD:

Kurva kurva kurva! Nic se mi nedaří! Snažím se tady aspoň se učit, abych se dostal na vysokou, ale copak se můžu nějak snažit, když pořád musím myslet na toho hulváta Franka?! A taky mi dost vrtalo hlavou, kde je zase ten Mikey! On je vážně horší jak nějaké rodinné prokletí. Omyl. On JE rodinné prokletí.

Vzal jsem do ruky tu krabičku, co jsme v ní s Mikeym našli mapu, která je teď napůl spálená díky tomu dědulovi z knihovny. Zmetek jeden!

Zkoumal jsem tu pixlu a pak mapu. Hmm... Najednou mi spadla na zem. Jsem to ale debil! Sehnul jsem se, abych ji zvedl.
Znovu jsem se postavil a v zrcadle, do kterého jsem koukal, jsem těsně za mnou spatřil nějakou postavu! Zběsile jsem se otočil, ale nikdo za mnou nebyl. Hmm... to je divný. Pořád jsem se otáčel dokola a pořád nic. Pak jsem se skusil otočit opravdu prudce, když jsem uviděl nějakého chlapa v černém hábitu!

"ÁÁÁ! Kdo jste a co tu chcete?!" "Brej den, jsem z pizzerie a nesu vám vaši pizuu... Sakra, v týhle době vlastně pizza ještě neexistuje!" řekl ten chlap naštvaně. Zamyslel jsem se.

"Co že mi to neseš?" "Ty debile. Jsem tu proto, abych tě zabil a vzal si mapu a tu věc, ve které jsi ji našel!" začal najednou řvát a máchal tím svým divným, ohlým mečem.

"ÁÁ! ÁÁÁ!" ječel jsem pořád dokola, abych někoho přivolal.
"Neřvi, vole! Stejně ti to nepomůže!" Najednou mi padl do oka pohled na zapálenou svíčku a sirky. Sirky! Vzal jsem sirky a začal jsem škrtat. Vůbec to nejde!
No do háje! Já jsem fakt vůl! Sirky jsem odhodil pryč tak silně, že jsem zasáhl oko toho chlapa. Ten zaječel bolestí, uklouzl na koberci a spadnul na  zem. Vzal jsem tu zapálenou svící a začal s ní mávat přímo před jeho ohavným xichtem.

Otevřely se dveře a v nich stál Frank.
"Gerarde! Nešaškuj tady s tou svíčkou a poběž!" Hodil jsem tedy svíčku na tělo toho chlapa v černém a zdrhal s Frankem.

Utíkali jsme po chodbě. Frank mě držel za ruku a v druhé ruce měl zbraň. "Do prdele! Já tam nechal tu mapu!" "Mapu mám!" "Kde sakra?!" "Tady!" zaťukal si Frank na hlavu a běželi jsme dál až na palubu.
Na palubě jsme potkali Mikeyho. Podíval jsem se na Franka abych zjistil, jestli chce udělat to samé, co já. Kývl hlavou. Vzal jsem Mikeyho do náruče a s doprovodem jeho silného řevu jsem jej hodil do vody. Skočil jsem za ním a hned za námi skočil i Frankie.

Za chvíli jsme doplavali na břeh. Já jsem se tam spíš doplazil. Lehl jsem si do bahna a zrychleně oddychoval. Docela fuška tohleto. Mikey ležel skoro vedle mě. Pak se na břeh doplazil i Frank. Bágl hodil vedle mě a lehl si na mě. Překvapeně jsem na něj zíral. Za pár minut zvedl hlavu, podíval se mi do očí a odskočil. "Ehh, sorry, já jsem si tě nevšim," koukal na mě nevinně.

Zíral jsem na něj a nemohl uvěřit, jak mě mohl přehlédnout. To jsem tak tenkej? Nebo tak ohavnej? Postavil jsem se a neříkal ani slovo. Stále jsem nad tím přemýšlel a zíral na Franka.

Šel jsem se radši vychcat za roh do křoví. Sundal jsem si kalhoty, pak trenky a s úlevou jsem spustil.
"Kurváá!!" ozvalo se najednou ze křoví. Lekl jsem se a okamžitě se oblíkl. Z křoví se vynořila postava. Byl to Ray! Ten debil, vedoucí věznice!

"Co vy tu sakra děláte?!" "Přišel jsem bránit svoje investice do tohohle výletu, hehe. Jste si mysleli, že si pojedete do Hamunaptry, vyberete všecko zlato a už mě nikdy neuvidíte? Omyl!" říkal Ray a ustavičně si třel svoje vlasy, které jsem mu dost slušně pochcal.

"Ježíš, to je nechutné!" zaječel a rozběhl se k vodě. Za chvíli se vrátil a už se tvářil spokojeně.
"Pochcat jsi mě fakt nemusel! Jo... a mimochodem... už ti někdo někdy řekl, že ho máš fakt-"
"Co to tu sakra je?!" ozval se najednou odněkud Frank a taky se za moment objevil. Pozoroval Raye a Ray zase mě. "Ty víš co, Gee," mrkl na mě Ray a odešel.

"Co tu jako on dělá?" "No... Když jsem tě dostal z vězení, musel jsem mu slíbit pár procent z našeho pokladu." "Fajn. To ještě není tak horzný. Teda proti tomu, co udělal Mikey..."

"Co zas proved?!" "No.. víš... On.. Hrál karty s těma Amíkama a pak s nima uzavřel sázku, že tě..." "Co?!" "No..." Frankie vypadal, že se každou chvíli rozpláče.
"Víš, on se vsadil o to, že když budou oni jako první v Hamunaptře, musíš s nima strávit jednu noc!" vyhrknul ze sebe a přitiskl si mě k sobě se slzami v očích. "Ale já jim tě nenechám!!!"

Vyjeveně jsem stál, Frank mě objímal a pomalu mi to všecko docházelo. Jak mi to došlo úplně, začal jsem panicky ječet.

"Já ho ZABIJU! ZABIJU HO! ŠUKAČ MUMIÍ JEDEN ODPORNEJ!" "Gerarde, klid. My tam budeme první, to ti slibuju," řekl Frank a ukázal na druhý břeh řeky, kde byli Amíci. Byl tam jeden černovlasý kluk, na kterého Frank zamával a hned pak ho vyfakoval.

Usmál jsem se. Máme náskok.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama