The Mummy (3)

20. listopadu 2009 v 14:02 | iWusZka |  The Mummy

GERARD:

Ráno jsem se vzbudil a uvědomil si, že už dnes odplouváme na naši výpravu! Chytl jsem se za hlavu, protože mě bolela a pomalu vztával z postele. Bože, to zase bude něco. Zvlášť když s námi pojede Mikey.... Přemlouval jsem ho, ať s námi nejezdí, ale on si to prostě nedá rozmluvit. Jak někde slyší o mumiích, tak s ním prostě nehne nic. Nenávidím ho!

V půl jedné odpoledne jsme stáli v přístavu a já vyhlížel toho kluka, co-  Počkat, já vlastně ještě ani nevím, jak se jmenuje. Doufám, že nás tady v tom chumlu lidí najde. Je tu opravdu rušno.

"Tak co? Taky seš tak nadrženej jako já?" zeptal se mě Mikey a hodil na mě očkem. "BOŽE, BRÁCHO! Přestaň takhle mluvit alespoň na veřejnosti, nebo tě fakt nechám tady! A budeš hnít v knihovně až do smrti!" "Hnít... Hmm.. To ze mě pak bude mumie. Myslíš, že můžu šukat sám sebe do-" "MIKEY!" "No dobře, no... Tak jak se ti líbí ten, co jsem ho okradl a ten, kdo ví, kde leží město mrtvejch homoušů?"
"Je to město mrtvých homosexuálů. Laskavě se nauč mluvit spisovně! A ten, co jsi ho okradl a co jede s námi, je hnusný, nevychovaný, špinavý buran, který-"

Někdo mi zaklepal na rameno. Otočil jsem se..... A.....Páni ...Kdo to je? Pak mi to došlo, to je přece on! "Mluvil jsi o někom, koho znám?" zeptal se s zářivým úsměvem na rtech."Eeh.. m-myslím, že ne.."

"Ahoj! Tak tě tedy vítám na naší výpravě za mumiema... t-totiž do města mrtvých homouš- ... homosexuálů," podával Mikey ruku onomu záhadnému, jehož jméno jsem pořád ještě neznal.
"To spíš já bych měl na výpravě vítat vás dva, ne?" "Nevím.. a-asi. Jak že se to vůbec jmenuješ?" "Frank. Frank Iero. Ty jsi hádám Mikey a tvůj bratr...." "Gerard," přerušil jsem jejich rozhovor otráveně. Snažil jsem se vypadat naprosto nevzrušeně. Ale to, jak to Frankovi sluší, mě nenechávalo klidným.

Nastoupili jsme na loď. Nebylo to nic luxusního, ale nemohl jsem si stěžovat. V Hamunaptře a na cestě tam nás určitě čekají daleko horší podmínky. Moje kajuta byla docela útulná a do rána, než přeplujeme na druhou stranu, mi to tu bohatě stačí. Hlavní je, že Mikey je ubytován někde jinde, takže mě nebude rušit svými kecy.

FRANK:

Tak a je to tady. Ani nevím, proč se tam vůbec vracím. Zažil jsem tam nejhorší věci svého života a.... Prostě, myslím tím hlavně Berta. Miloval jsem ho, jako nikoho předtím, a on mě nechal na pospas těm podivínům, co nás chtěli zabít. Doufám, že ten zmetek už hnije v pekle.

Rozhodl jsem se, že se půjdu projít po palubě. Brzy mě to přestalo bavit, tak jsem šel dovnitř do salonu. Také jsem měl plnou hlavu toho Gerarda. Stále jsem myslel na tu pusu, co jsem mu dal, než mi zachtánil život. Asi mu vděčím za hodně. Až se mi naskytne příležitost, poděkuju mu.

Rozhlédl jsem se a co to nevidím. Mikey seděl u stolu a hrál karty s nějakýma Američanama! Aspoň teda vypadali dost americky. Šel jsem k nim s tušením, že tohle nebude jen tak.

"Nazdar, Mikey," položil jsem mu ruku na rameno. "A-ahoj Franku. Tohle jsou naši Američtí kolegové, hehe.." "Jak to jako myslíš?"

"Slyšel jsem, že taky hledáte Hamunaptru," přerušil náš rozhovor jeden z Amíků. "Jak to sakra víte? Mikey?!" Začal jsem drtit rukou jeho rameno. Měl ve tváři výraz, jako by měl zácpu a každou chvíli se měl posrat.

"Hele, dáme sázku, ne? Jestli budeme v Hamunaptře dřív než vy, tak... tak nám třeba na jednu noc půjčíte jeho bratra. Viděl jsem ho na kajutě, je to slušnej kus..." kývnul na Mikeyho jeden z Amíků. Chtěl jsem okamžitě zařvat ne, ale Mikey byl bohužel rychlejší.

"OK,BERU!" zaječel nadšeně a já mu rameno začal drtit ještě víc. Chudák Gerard! Teď abychom se tam hnali co nejrychleji, aby ho ti zasraní Amíci ještě neznásilnili! Bože, ten Mikey je takovej vůl!

"A na oplátku nás necháte se dívat, jak budete mého bratra-" Kopl jsem Mikemu do židličky.
"Na oplátku nám dáte všechny vaše zbraně... úplně všechny," řekl jsem, než Mikey stačil něco namítnout. Poté jsem ho dost silně poplácal po hlavě a naznačil mu, ať vypadne do svojí kajuty, nebo se neznám. On je asi jediný člověk, který dokáže způsobit pohromu za pouhou minutu!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Reikko (co-owner) Reikko (co-owner) | 20. listopadu 2009 v 14:47 | Reagovat

Začal jsem drtit rukou jeho rameno. Měl na tváři výraz, jako by měl zácpu a každou chvíli se měl posrat.

Tohle mě rozsekalo :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama